Finále mistrovství světa ve famfrpálu 2014

Stadion byl plný a hluk byl ohlušující, když maskoti obou týmů předvedli předzápasovou show. Bulhaři samozřejmě přivedli svůj slavný taneční soubor Veelas, který představoval hlavní důvod pro popularitu týmu, alespoň u mužů. Brazilští Curupiras už na tomto turnaji způsobili spoustu neplechy, ale byli podobně populární, většinou u dětí. Bezpečnostní kouzelníci stáli po celém obvodu pro případ potíží.

Dav burácel, když se brány otevřely a zástupy maskotů se shromáždily! Nejprve bulharská Veela, oblečená v průsvitných róbách a tančící za strašidelných tónů harfové hudby. Několika mužům poklesly čelisti v novinářském výběhu a soudě podle počtu odhozených zápisníků se také zdálo, že mnozí ztratili cit v prstech. Nahoře ve VIP lóži číslo dvě se zdálo, že Ronald Weasley upadl do katatonie a manželka Hermiona Grangerová mu uštědřila ostrý loket do žeber.

A jako další přišli Curupiras se zářivě rudými vlasy a zády k nohám. Klopýtání, předvádění akrobacie, kradení klobouků fanouškům a celkově vytváření zmatku, stadion si jejich dovádění náramně užíval.

Mistr Teddy Lupin a slečna Victoire Weasleyová se zdáli být mnohem více zaujati tím, co si říkají, než představením. V něčem, co někteří mohou považovat za poněkud opožděné představení rodičovské autority, si pan Bill Weasley vyměnil místo se svou velmi mrzutě vyhlížející dcerou a nasměroval její pozornost k nadhozu. Mezitím se Harry Potter škrábal za uchem.

Po skončení show přišly oba týmy – Brazílie v zeleném, Bulharsko v červeném! Čtrnáct hráčů se vzneslo do vzduchu, aby zahájili finálový zápas. Přestože se zatím nic nedělo, Neville Longbottom už byl na nohou a povzbuzoval jednu minutu před koncem zápasu.

Brazílie se zmocnila camrálu hned na začátku zápasu. Do pěti minut Brazilští střelci stále ještě neskórovali, kvůli šikovné obraně bulharských Beaters Draganova a Vulchanova. Flores, Diaz a Alonso byli neúnavní, uhýbali a kličkovali, jak se snažili najít cestu přes bulharské duo.

ČTĚTE:   Vlad Plasmius

Mezitím, 18 minut po začátku hry, se zdálo, že Luna Lovegood rozdává svým přátelům ve VIP boxu nějaké občerstvení.

Po 32 minutách bulharský střelec Levski výborně zachytil camrál. Bulharsko se řítilo k brance a Levksi hodil camrál Vasiljevové. Potlouk však tvrdě zasáhl Vasiljevovou do krku a ta upustila camrál, který chytil Flores. I Brazilci sténali soucitem pro zranění Vasiljevové, ale Brazílie byla zpět v držení camrálu.

Ve VIP lóži se Neville Longbottom hlasitě smál něčemu, k čemu se naklonil Harry Potter a něco mu pošeptal.

Pět minut poté, co Floresová chytila camrál a 37 minut v zápase, dala nádherný gól a dala Brazílii deset bodů. Albus Potter se málem skácel z VIP lóže a jásal nad svým famfrpálovým hrdinou, ale zachránil ho strýc Ronald, který ho chytil zezadu za hábit, když se bratr James srdečně smál. Jejich otec Harry se tvářil naprosto lhostejně, jen podal svému druhému synovi jeden z pamlsků Luny Lovegoodové.

Ve 42 minutách po začátku Bulhaři Draganov a Vulchanov úspěšně rozehráli brazilské střelce a zabránili tak trojici ve vstřelení druhého gólu, ale Bulharsko se až příliš spoléhalo na svou obranu a jejich poslední dotek camrálu vyústil v pokles a fumble Grozdy. V té době už po Zlatonce nebylo ani stopy.

Po 54 minutách hry bylo zaznamenáno, že Harry Potter povzbuzoval každého dobře trefeného bulharského Potlouka, zatímco jeho nejlepší kamarád Ronald Weasley vypadal, že zlostně skřípe zuby. Mezitím byla Hermiona Grangerová viděna, jak zívá.

Minutu před koncem celé hodiny Bogomil Levski prolomil brazilskou obranu a vyrovnal skóre, čímž vyrovnal na 10:10.

Deset minut po celé hodině zahlédli vedoucího oddělení kouzelné dopravy Percyho Weasleyho, jak se mračí, když sledoval zápas, o němž se říkalo, že zešedivěl a plešatí, protože od bitvy o Bradavice značně zestárl.

ČTĚTE:   Světle zelená tekutina

23 minut po celé hodině, náhlý výbuch rychlopalby Camrál přihrávky vyústil v páru gólů pro Brazílii, jejíž Chasers roztrhal nahoru a dolů hřiště. Gonçalo Flores skóroval ještě dvakrát a Fernando Diaz jednou, čímž se skóre na 40-10. V tomto okamžiku, diváci si všimli Bulharsko dělá příliš mnoho neopatrných chyb a potřebuje přejít do ofenzivy, zatímco Brazílie se dívá daleko silnější tým v tomto bodě.

Jednatřicet minut po hodině bylo vidět také Charlieho, statného chlapíka, který si kvůli práci s draky odnesl několik popálenin, podobně jako švagrová Hermiona Grangerová, jak nevěnuje příliš pozornosti zápasu a dává přednost zřejmě nejzajímavějšímu rozhovoru s Rolfem Scamanderem, manželem Luny Lovegoodové. Zatímco Lovegood a Scamander se ve VIP lóži zřejmě drželi za ruce, mohlo to být docela dobře proto, že se Rolf snažil zabránit své ženě, aby si nasadila jeden ze svých slavných klobouků pro speciální akce.

Dvě minuty před druhou hodinou byl spatřen George Weasley, jednouchý spolumajitel žertovného obchodu Weasleys‘ Wizard Wheezes, jak v lóži předvádí představení rodinné pospolitosti s manželkou Angelinou Johnsonovou a dětmi Fredem a Roxanne. Teddy Lupin a Victoire Weasleyová mezitím využili nepozornosti starších a vrátili se na sousední sedadla.

Tři minuty po druhé hodině Diaz prodloužil vedení Brazílie, které bylo nyní 60:20. O chvíli později Beater Santos tvrdě udeřil Viktora Kruma pálkou do hlavy. Rozhodčí zkoumal Omniocular záznam, aby určil, zda byl spáchán faul a zápas byl přerušen. Diváci zasténali nad zraněním Viktora Kruma, když Ron políbil Hermionu na tvář.

O osmnáct minut později, jednadvacet minut po druhé hodině, došel německý rozhodčí Herman Junker k závěru, že Rafael Santos neměl v úmyslu trefit Viktora Kruma pálkou zezadu do lebky. Krum signalizoval, že je schopen pokračovat a pokračovat ve hře.

ČTĚTE:   Major Arnold Ernst Toht

Šestatřicet minut po druhé hodině bylo oznámeno, že Hermiona Grangerová si zranění svého bývalého přítele nevšimla okamžitě, kvůli neuváženému veřejnému projevu náklonnosti vyvolanému jejím manželem, ale rychle projevila starost. Totéž se nedá říct o Nevillu Longbottomovi, který podle všeho duchaplně popisoval přesný způsob, jakým Krum snášel krvácení z nosu ve prospěch svého kmotřence Albuse Pottera. Podivně bezcitný projev populárního učitele bylinkářství.

Rita Holoubková onemocněla něčím, co někteří nazývají zaklínadlem na solar plexus od Ginny Potterové. Mezitím pokračovaly v Patagonské poušti oslavy výhry Bulharska nad Brazílií 170:60.

Přímý přenos z korespondentky famfrpálového deníku Daily Prophet, Ginny Potterové a korespondentky drbů Rity Skeeterové.