Raoul CaRoule

Raoul ÇaRoule je francouzský rallyový vůz, který v roce 2011 soutěžil ve světové Grand Prix v animovaném filmu Disney/Pixar Cars 2.

Při Grand Prix Radiator Springs se Raoul ÇaRoule poprvé objevil v televizi během Mel Dorado Show, když všichni závodníci, kde tvořili logo World Grand Prix. Fyzicky se objevil až na uvítacím večírku v Tokiu při World Grand Prix, kde on a ostatní závodníci reagovali na to, že Mater způsobil scénu. Později je Raoul vidět, jak dělá předzávodní pohyby před startem závodu v Tokiu. Byl umístěn v prvním roštu pro závod a když začal, byl viděn na 4. místě, ale krátce klesl na 5. místo. Po vlásence se ukázalo, že Raoul dohání v prašné části v Tokiu. Byl také viděn, jak předjíždí Francesca Bernoulliho použitím stejné dovednosti, kterou použil Blesk McQueen, aby ho předjel a získal druhé místo, ale poté, co zamířil zpět na asfalt, drasticky snížil pozice. V Tokiu skončil na posledním místě. V Porto Corse byl vidět na poslední pozici, když závod začal. Později se ukázalo, že je před Miguelem Caminem a Ripem Clutchgoneskim, když závodníci zamířili dolů k mostu Casino. Později se znovu objeví, když se snaží zabránit tomu, aby narazil do hromady s Ripem Clutchgoneskim, ale nepodaří se mu to. Výsledkem je, že závod nedokončil. V Londýně byl vidět před Ripem na 10. místě, jak stále drží pozici poté, co projeli obloukem Admiralty. Raoul ÇaRoule se také objevuje v závodě Grand Prix Radiator Springs a obdivuje dav s Ripem Clutchgoneskim. Během závodu byl předveden, jak se baví při skákání v nečistotách, když ho sledovali závodníci WGP. Později byl viděn na 4. místě, ale jeho pozice klesla na 5. kvůli tomu, že ho Mater předjížděl se svými raketami.

ČTĚTE:   Démonská džungle

Ve hře Cars 2: The Video Game je Raoul hratelná postava, která se odemyká na začátku hry. Je to lehká váha, která se více než na sílu zaměřuje na rychlost.

V Planes Raoul natočí krátký cameo s Francescem Bernoullim a Miguelem Caminem prostřednictvím vintage plakátu Porto Corsa na Dustyho stěně v garáži.

Raoul točí cameo v Disney Infinity, na snímku v Ramone’s House of Body Art.

Raoul je Citroën C4 World Rally Car z roku 1999 založený na modelu Citroën C4 Hymotion4 WRC Sebastiena Loeba. Během natáčení filmu Citroën kontaktoval Pixar a stěžoval si, že Raoul příliš připomíná jejich hatchback. Character art director Jay Shuster musel vytvořit diagram postavy, který poukazoval na všechny rozdíly a na to, že auta nejsou stejná. Má maximální rychlost 124,3 mph, s časem 0-60 5,5 sekundy. Typem jeho motoru je turbodmychadlový čtyřválec o objemu 1,6 litru. Má výkon 300 koní s pohonem všech kol. Je namalovaný ve francouzských národních barvách, modré, bílé a červené, s písmeny „GRC“, což je narážka na WRC, Mistrovství světa v rallye, napsaná modře přes bílý sloupec. Má chromované ráfky, ve kterých jsou některé loukotě natřené červeně. Na pneumatikách má napsáno spojení „Rouler Vite“, což ve francouzštině znamená „Roll Fast“, nebo více v kontextu „Drive Fast“. Menší nápis zní P210/70R18 99S.

Raoul je na trati pokorný a sebevědomý a zůstává přátelský k ostatním závodníkům i autům mimo trať. Při závodech má Raoul nadšený přístup a často hlasitě vykřikuje slova o úspěchu.

Raoul je jedním z nejtalentovanějších francouzských rallyových vozů na světě a jako takový byl pozván na Velkou cenu světa, aby se utkal s deseti dalšími největšími šampiony po celém světě. Auta 2: Video Game odhaluje, že je lehký závodník a má malou fyzickou sílu, ale vynahrazuje to svou neuvěřitelnou rychlostí.

ČTĚTE:   Timon